Erfgoed · Alanya

Rode Toren

Het achtkantige symbool van Alanya uit 1226, zo'n 33 meter hoog, met binnen een kleine expositie.

Hotel boeken

Vergelijk het aanbod

Personen2
Zoek

Vind jouw hotel in Antalya

Jouw hotel in Antalya

2 personen

Bekijk meer
De achthoekige Rode Toren van Alanya aan de waterkant, gezien vanaf zeeErfgoed

Foto: kallerna, CC BY-SA 3.0

Bezienswaardigheid 16 van 38 · Alanya

16Rode Toren

De Rode Toren heet in het Turks Kızıl Kule. Hij heeft acht zijden, meet ongeveer 33 meter en was in 1226 af, gebouwd voor sultan Alaeddin Keykubad I. Het ontwerp kwam van Ebu Ali Reha, een bouwmeester uit Aleppo.

De toren geldt als een symbool van Alanya. Binnen is een kleine museumexpositie ingericht. Zo krijg je bij je bezoek ook wat achtergrond mee.

Vlak bij de toren ligt de Seltsjoekse scheepswerf aan zee, die door de toren werd beschermd. Het is dus logisch om die twee samen te bekijken. Daarna loop je zo door naar de haven of terug naar je hotel voor een rustige avond.

Met kinderen: Een middeleeuwse toren met acht hoeken is voor kinderen een spannende plek, en de oude scheepswerf ernaast maakt het verhaal compleet.

Rode Toren in het kort

Soort plek
Erfgoed
Streek
Alanya
Dichtstbijzijnde resort op deze site
Arcanus Side Resort (Sorgun, circa 55 km hemelsbreed)
Goed te combineren met
Tersane (ca. 1 km) en Kasteel van Alanya (ca. 1 km)

Tips voor je bezoek aan Rode Toren

  • Neem de tijd voor de kleine expositie binnen.
  • Combineer de toren met de oude scheepswerf ernaast.
  • Wandel aan het begin of eind van de dag langs de haven, dan is het het aangenaamst.

Wijs een nummer aan om de foto en de afstand te zien; een tik opent de pagina van die plek. Kaart: © OpenStreetMap-bijdragers.

Rode Toren in beeld

De Rode Toren met de gekanteelde havenmuur aan de kant van de scheepswerf
De Rode Toren met de gekanteelde havenmuur aan de kant van de scheepswerf Foto: Dosseman, CC BY-SA 4.0
Uitzicht van boven op de Rode Toren, de haven en de baai van Alanya
Uitzicht van boven op de Rode Toren, de haven en de baai van Alanya Foto: Bestalex, CC BY-SA 4.0
De Rode Toren met een minaret en Ottomaanse huizen aan de voet
De Rode Toren met een minaret en Ottomaanse huizen aan de voet Foto: Timo from Finland, CC BY-SA 2.0

Verblijven in de buurt

All-inclusive resorts dicht bij Rode Toren

Wil je Rode Toren zien en daarna terug naar je zwembad? Dit zijn de resorts op deze site die er het dichtst bij liggen, met de actuele vanafprijs.

Bekijk de actuele prijzen

Plan je all inclusive vakantie

Rode Toren in je all inclusive week

Wil je Rode Toren zien vanuit een all inclusive resort? Dit zijn de pagina's die je daarbij helpen, van de hotels in Side tot de goedkoopste vertrekdatum.

Combineer Rode Toren met

De vijf spitsbogen van de Seltsjoekse scheepswerf van Alanya direct aan het heldere waterErfgoed18

Tersane

Ca. 1 km hemelsbreed · Alanya

Een middeleeuwse scheepswerf met vijf dokken onder gewelven, pal aan zee naast de Rode Toren.

Locatie
De gekanteelde oostmuren van het kasteel van Alanya boven de haven en de baaiErfgoed11

Kasteel van Alanya

Ca. 1 km hemelsbreed · Alanya

Een Seltsjoekse vesting op een rotsachtig schiereiland, waar binnen de muren nog gewoond wordt.

Locatie
Verlichte druipsteenzuilen en stalactieten in de Damlataş grot in AlanyaNatuur14

Damlataş grot

Ca. 1 km hemelsbreed · Alanya

Een vochtige grot van rond de 22 graden aan de voet van het kasteelschiereiland, vlak bij het strand.

Locatie

Meer plekken in de categorie erfgoed

Logeer je liever dicht bij Rode Toren? Long Beach Resort ligt in Türkler, ten westen van Alanya. Op de site van dat resort lees je meer over waar Long Beach Resort in Türkler ligt.